METROKENT Sitesi Hakkında
 
Sitemiz ; İzmir İli, Menemen İlçesi, Ulukent - Kurttepe Mevkii, 29K-IC pafta, 3028-3029-3030 ada, 2 parsel numaralarında kayıtlı toplam 39.380 m2 yüzölçümüne haiz arsalar ve üzerindeki toplam 556 mesken ve 13 dükkandan oluşan 14 bağımsız blok ile toplam 569 bağımsız bölümden meydana gelir.Sitemizde özel güvenlik ekibi, blok görevlileri, bahçıvan ve muhasebe personeli çalışmaktadır.

Genel Yerleşim Özellikleri
Metrokent Sitesi, çarpık yapılaşmadan uzak, metro durağına yalnızca 1500 m. mesafededir. Gümrük, Karşıyaka ve Bostanlı İskeleleri' nden belediye otobüsü seferiyle ulaşım imkanı vardır. Alsancak' a 24 kilometre, Karşıyaka' ya 10 dk., Atatürk Organize Sanayi Bölgesine 5dk., Manisa' ya 20 dakika uzaklıkta. Ulukent çok amaçlı spor salonuna 50 m., ilköğretim okulu ve semt pazarına yürüme mesafesindedir.

Dış Mekan Özellikleri
Sağlam bir zemin üzerinde, Deprem Yönetmeliği' ne uygun olarak inşa edilen sitemiz betonarme duvar üzeri çelik korkuluktan oluşan güvenlik duvarı ile çevrilidir. Site girişlerinde güvenlik kulübeleri ve 11 kişilik güvenlik personeli ile 24 saat korunmaktadır. Site içi interkom sistemi ve blok kapı girişlerinde kamera sistemi mevcuttur. Site içerisinde 4 adet spor sahası ve 4 adet çocuk oyun parkı vardır. Çocuklarımızın güvenliğini sağlamak ve gürültü kirliliğini önlemek amacı ile site içerisine araç park etmek yasaktır.

Bina Özellikleri
Tüm dış cephede mantolama sistemi ile ısı izolasyonu PVC doğrama ve çift cam
Doğalgaza dönüşebilen merkezi ısıtma sistemi Kalorimetreli ısıtma sistemi
Merkezi anten sistemi ile analog yayın ve Türksat, Hotbird, Digiturk digital yayınları Blok içlerinde enerji tasarrufu sağlayan sensörlü aydınlatma
Hazır klima elektrik aksamı Blok girişlerinde kamera sistemi
Jeneratör ve Hidrofor Bloklarda çift asansör

Daire Özellikleri
Çelik daire kapısı Islak zeminler Vitra Seramik
Vitra Vitrifiye malzemeler Artema armatürler
Hazır panel iç kapıları Ebeveyn giyinme odası
Laminant parke Banyo dolabı
Alçı sıva duvarlar Duş kabini
Hazır mutfak Ebeveyn banyosu

Daire Planları
86 m2 daire planı için tıklayınız... 106 m2 daire planı için tıklayınız...